اعتراض امام جمعه قائم شهر بر افزایش صعودی مالیات

قائشمهر -خبرنگار وارش نیوز: نماز جمعه این هفته قائم شهردر گلزار شهدای بالاتجن آرامگاه علامه شیخ طبرسی روستای افراء برگزار شد .

آیت اله علی معلمی امام جمعه قائم شهر در خطبه های نماز جمعه گفت : بر اساس روایتی هفته جاری سالگرد وفات علامه طبرسی است احمد ابن علی ابن ابوطالب با کنیه ابومنصور حدود ۹۰۰ سال پیش می زیست وی استاد علامه ابن شهر آشوب بود ۷ کتاب تالیف کرد و یک اثر ارزشمند و معتبر در بین شیعیان از ایشان بنام احتجاج باقی مانده است .

وی افزود : مرحوم حاج شیخ حسین نواب امام جمعه فقید قائم شهر برای تبیین مقام علمی علامه شیخ طبرسی کنگره ای برگزار کرد .

معلمی با اشاره به دیدار رئیس و اعضای پنجمین دوره مجلس خبرگان با مقام معظم رهبری گفت : اگر مطالبی  از این جایگاه بیان می شود معترض نشوید زیرا آگاهی جامعه به دولت مردان کمک می کند تا بتوانند در مقابل فشارهای استکبار مقاومت کنند و بجای امتیاز دادن امتیاز بگیرند در جریان مذاکره بخاطر توانمندی هسته ای کشورمان امتیاز گرفتیم .

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل داخلی در زمینه اقتصاد پرداخت و بیان داشت : مردم عملکرد منتخبان خود را نظاره می کنند هفته گذشته وزیر اقتصاد عنوان کرده تکیه گاه اصلی دولت درآمدهای مالیاتی ست پرداخت مالیات وظیفه همه ماست اما دولت نباید یک جانبه تمام هزینه های خود را از طریق مالیات کسب کند چرا فقط بر مردم سخت می گیرید ؟ سعی کنید کمی از هزینه های تشریفاتی و آنچنانی خود بکاهید .

وی اظهار داشت : طبق گفته خودتان صدور نفت ایران افزایش یافت اگر صدور نفت افزایش یافت پس چرا مالیات همچنان در حال افزایش است پول فروش نفت چه می شود ؟ متاسفانه در سطح کلان هزینه های سرسام آوری در جریان است یکی از آن هزینه ها فیش های چندصد میلیونی حقوقی مدیران ارشد است که فاش شد این موضوع دیگر ارتباطی به دولت قبل ندارد مردم خواهان صرفه جوئی از سوی مسئولان نظام و دولت هستند .

 

مطالب مرتبط