آیت الله علوی گرگانی:نواب صفوی از شخصیت های بزرگ در دفاع از اسلام بود

اقتدارپرس /آیت‌الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی امروز در دیدار با اعضای فدائیان اسلام با اشاره به اینکه نواب صفوی یکی از شخصیت‌های بزرگ در دفاع از اسلام بوده است، گفت: زنده نگه داشتن نام و یاد شهیدان و راه‌اندازی مکانی به نام آنها عملی است که موجب تشویق ملت ایران برای حرکت در راه آنها می‌شود. وی در ادامه افزود: خداوند در قرآن می‌فرماید سه چیز بعد از مرگ انسان‌ها نیز زنده است که یکی از آنها شهید در راه خداست، البته باید این را بدانیم که نه تنها شهید زنده است بلکه آثاری که از وی برجای می‌ماند نیز حی هستند.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: علما در مورد حی بودن شهیدان بحث‌های زیادی داشته‌اند و اغلب بر این نظر هستند که هر انسانی دو مرحله دارد موت و شهادت، اما آن چیزی که همه علما بر آن اعتقاد دارند و در آیه صریح قرآن هم آمده است، زنده بودن شهیدان است. وی با بیان اینکه شهید نواب صفوی زحمات زیادی برای دفاع از اسلام در دوران شاهنشاهی انجام داده است گفت: تاسیس حسینیه‌ای به نام این شهید عمل خوبی برای زنده نگه داشتن نام و یاد ایشان است چرا که حفظ آثار شهیدان برای جامعه اسلامی ایران برکات زیادی دارد.

معظم له گفتند:شهید نواب صفوی شخصیتی بود که برای احیای اسلام و مکتب اهل بیت(ع) زحمات زیادی کشیده بود و این شهید هنگامی که در نجف اشرف مشغول تحصیل و فراگیری علوم دینی بود، در همان زمان اولین جرقه های مبارزه با رژیم طاغوت در ذهنش زده شد و توانست با فداکاری و رشادت نام خود را درتاریخ ماندگار سازد.

محمدمهدی عبدخدایی دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام نیز با اشاره به مجاهدت‌های جمعیت فدائیان اسلام اظهار داشت: به مناسبت پنجاهمین سالگرد شهید نواب صفوی درصدد احداث فرهنگسرا و حسینیه در جوار مرقد آن شهید هستیم.

دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام افزود: براساس نیت شهید نواب صفوی قبرهای ایشان و شهید سید محمد واحدی به قم منتقل شد و پیکر آن‌ها در وادی‌السلام آرام گرفت که برای تجلیل از مقام شامخ آن‌ها در نظر داریم فرهنگسرای و حسینیه فدائیان اسلام را کلنگ بزنیم. وی از همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران قم، اداره‌کل اوقاف و امور خیریه قم و شهرداری قم در احداث این مجموعه خبر داد و گفت: اداره‌کل اوقاف و امور خیریه زمین را برای احداث فرهنگسرا اعطا می‌کند و شهرداری نیز در احداث حسینیه‌ای در این مکان ما را حمایت می‌کند.

عبدخدایی با اشاره به آمار شهدای جمعیت فدائیان اسلام تصریح کرد: ۱۰۰۰ شهید و ایثارگر از جمعیت فدائیان اسلام به انقلاب اسلامی تقدیم شده که درصدد هستیم با احداث فرهنگسرا و حسینیه در جوار قبر شهید نواب صفوی یاد و خاطره رشادت‌های آنان را گرامی بداریم. دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام خاطرنشان کرد: در روز پنجشنبه ۲۵ دی‌ماه کلنگ احداث فرهنگسرا و حسینیه در جوار قبر شهید نواب صفوی با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران، اداره کل اوقاف و امور خیریه و شهرداری زده می‌شود.

You May Also Like