استقبال ایمن از بهار توصیه های ایمنی در زمینه خانه تکانی

اقتدارپرس /سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری در آستانه سال جدید ضمن آرزوی سلامتی برای شهروندان در ذیل توصیه های ایمنی مربوط به خانه تکانی را جهت آگاهی و رعایت آن یاد آور می گردد.

۱- در زمان نظافت خانه خود و استفاده از نردبان و یا چهارپایه از سطح اتکائی آن با زمین کاملاً مطمئن شوید(سعی کنید از نردبان دو طرفه استاندارد استفاده نمائید)

۲-از شستشوی پرده ،کف آشپزخانه، حمام و غیره که آلوده به مواد نفتی باشد توسط مواد سریع الاشتعال (مثل بنزین)جداً خودداری نمائید.

۳- از قرار دادن مواد شوینده مانند وایتکس، جوهر نمک و غیره در روی زمین و در دسترس کودکان جداً خودداری نموده و در حد استاندارد از آنان استفاده نمائید.

۴-در زمان پاک نمودن شیشه و پنجره های منزل احتیاط لازم را نموده و از رفتن بر روی نرده ها و یا قرنیزهای آن جداً خودداری نمائید.

۵- شستشوی لوازم برقی مانند لوستر، چراغ روشنایی و غیره قبل از قطع کامل برق بسیار خطرناک بوده و احتمال برق گرفتگی افراد را محتمل می سازد لذا اول برق وسیلهبرقی را قطع و سپس نسبت به پاکسازی آن اقدام نمائید.

۶- در زمان جابجایی لوازم خانگی بالاخص اجاق گاز احتیاط لازم را نموده و کلیه اتصالات مربوط به گاز اعم از شهری کپسول را توسط آب و صابون چک کرده تا از عدم نشتی گازمطمئن شوید ضمناً نسبت به تعویض شیلنگ های رابط گاز فرسوده اقدام نمائید.

۷- از ریختن مواد قابل اشتعال در چاه های فاضلاب، دستشویی، توالت و غیره جداً خودداری نمائید چرا که در اثر ریزش این گونه مواد احتمال انفجار و آتش سوزی در خانه بسیارمحتمل می باشد.

۸- از جابجایی لوازم و اثاثیه سنگین منزل به صورت فردی اجتناب نموده و در این مورد ازکارگران حرفه ای و یا کار گروهی بهره گیری نمائید تا در ایام خوش نوروزی دچار دیسک کمر و یا عوارض ناشی از آن نشوید.

۹- شارژ به موقع خاموش کننده دستی آتش نشانی موجود در محیط خانه شما می تواند کمک بسزایی در زمان آتش سوزی احتمالی به شما بنماید لذا توصیه می گردد نسبت به شارژ و آماده به کار بودن آن اقدام نمائید.

You May Also Like