جذب نیروی کار یا پادوهای تبلیغاتی/قضاوت باشما!؟


اقتدارپرس/اکثریت مطلق شهرداری های مازندران احتیاج مبرم به جذب نیروهای خدمات اداری دارند چون در همه شهرداری های استان نیروهایی که جذب شده اند همگی از آقازاده ها نورچشمی ها و سفارشی ها که فقط و فقط جهت دریافت حق وحقوق و اضافه کاری و تعطیل کاری لیست آنها درامور مالی می
باشد

تعدادی از این افراد در منازل تعدادی در سفرهای تفریحی تعدادی در گشت و گذار و تعدادی دیگر سخت مشغول پیامک بازی هستند البته برخی از نیروها تنها برای حضور در مراسم جشن ها و عزاداری ها و پادوهای تبلیغاتی انتخابات در ستادها و یا مراسم زنده باد و مرده باد و تعدادی از نیروهای ارتباطی بین پیمانکاران شهرداری ها و تعدادی بادیگاردهای تشریفاتی کهع این ها باید پذیرایی و تر و خشک شوند!

در شرایط کنونی شهرداری ها نیروهای کافی برای پذیرایی از این نیروها ندارند البته شهرداری های مازندران باید از نیروهایی که در منازل هستند و یا در مأموریت های نشسته و یا خوابیده و ایستاد به سر می برند قدردانی کند زیرا حداقل برای پذیرایی از آنها هزینه نمی کند و نهار و شام و ورق پاسور و تخته نر و کامپیوتر و شارژ موبایل تهیه نمی شود.

برای بسیاری از این نیروهای مازاد مشغول به کار باید دوست دختر هم جذب کرد و امروز شهرداری های مازندران عده ای از اراذل اوباش که در دوران انتخابات پادوهای تبلیغاتی بوده و کارشان خریداری آراء بوده را پرسنل این دستگاه اجرایی کرده اند تا پادوهای امنیتی شخصی برای اعضای شوراها و مدیران و برخی پیمانکاران باشند .

کار به جایی رسیده که این افراد سیلی زیرگوش شهرداران مناطقی که به گوش به فرمان نیستند می زنند و اگر قصد اخراج هر متخلفی شود فریاد تعدیل نیرو و مشکلات بیکاری جوانان و مشکلات اجتماعی مطرح می شود .

جالب اینکه اکثریت نیروهای جذب شده در شهرداری ها سهم زیادی متعلق به اراذل اوباش آنهم با شعار کاهش بزهکاری اجتماعی دارد و این یعنی اگر بچه مسلمان و متدین و بدون خالکوبی و رفتارهای عقلانی و انسانی داشته باشید فاقد پارتی لازم برای جذب کار خواهید بود و باید در کنج منزل و مساد و حسینیه ها کنج غم بگیرید!

اگر قصد جذب نیرو در شهرداری ها داشته باشید باید کلاس حضور در انواع درگیری ها و شرکت در بزهکاری ها و بداخلاقی ها را گذرانده باشید و حداقل نیمه بالای بدنتان دارای خالکوبی باشد.

اگر در محله ای پروژه ای اجرا می شود که ۲۰ کارگر در آن مشغول به کار باشند حدود ۲۰۰ ناظر بیسواد و بی تجربه با پارتی های گردن کلفت به نام آقای مهندس ناظر این پروژه ها حضور دارند که تنها در حال پیامک بازی و گذران وقت هستند و یا وقت کاری را در ناکجاآبادها می گذرانند و اگر می خواهید سراغ آنها را بگیرید می توانید به داخل خودروهای شخصی آنها مراجعه و از خواب ناز بیدارشان کنید البته اگر استعمال دخانیات سنتی و یا صنعتی نباشند و یا در حال مصرف قلیان مزاحمشان نشده باشید!

آیا خیانتی واضح تر از آن هم می توان از شهرداری ها دید که از جیب هزاران شهروند که صادقانه و به امید سازندگی شهر، به شهرداری ها عوارض پرداخت می کنند اما اینگونه باید شاهد حیف و میل های مالی در چرخش جذب نیروهای نورچشمی این نهاد باشند .

منطق حکم می کند شهرداری ها برای این نیروها جایگاه و وظایف کاری تعریف کند و کاری به این نداشته باشد که جمعیت شهر و اعتبارات شهرداری چقدر است اگر شهرداران در این محور مسئولیت پذیر باشند و این رویکرد را در ظاهرشان تنها نبینیم ساماندهی این مسئله شاید دور از ذهن نباشد.

متأسفانه بسیاری از مدیران و اعضای شوراها در واکنش به اعتراضات برحق در موضوع جذب نیروهای مازاد و رابطه ای در شهرداری ها، با غوغاسالاری از کلید واژه ایجاد اشتغال سخن به میان می آورند اما باید پذیرفت که بسیاری از این نورچشمی ها دام های خود را در روستاها فروخته و به شهر تحت عنوان اشتغال به کار مهاجرت کرده اند و چون در انتخابات شوراها، بسیاری از اعضاء را یاری کرده اند خود را طلبکار منتخبین دیده اند و شوراها نیز کاری به این ندارند که این نیروها شهری هستند و یا روستایی بلکه برای حفظ آرای خود و استفاده از منافع آن به هرگونه که شود نیروها را به شهرداری ها در مازندران تحمیل می کنند.

You May Also Like